Ilutas Repules Sevis apzināšanās skola

Ilutas Repules Sevis apzināšanās skola

 Latviski По русский In English

Sistēmiskā- Kognitīvā terapija


Sistēmiskā-kognitīvā terapija( SKT)- tā ir metodika ar dziļu , jebkuru psiholoģisko problēmu izstrādāšanu, emocionālo pārdzīvojumu un kognitīvo traucējumu novēršana , ne tikai apzinoties  iemeslus jebkuriem stāvokļiem, bet arī  savu iedzimto īpašību un īpatnību  atklāšanai, kuras attīstot un realizējot, jebkurš cilvēks var  sasniegt laimes stāvokli un vienotību ar realitāti.

SKT pamatā ir dzīva organisma princips ,kur jebkura parādība, stāvoklis, doma, jūtas, objekts, cilvēks vai arī sabiedrība- nes sevī noteiktu funkciju un uzdevumu, tā kā to izrāda jebkurš dzīvs organisms. Katra šūniņa nes  sevī konkrētu funkciju tā arī cilvēks un visa cilvēce nes sevī pilnīgi konkrētu funkciju un dzīves uzdevumu.


Sistēmas princips vai dzīvais organisms nozīmē, ka viss mums apkārt- no nedzīvās dabas līdz cilvēkam- ir viena vienota sistēma, kur katram tās elementam piemīt tikai viņam raksturīgas vēlēšanās, īpatnības un īpašības. Un tas nozīmē, ka domāšana, sadarbībā ar uzvedību un jebkura cilvēka attīstību , vienmēr būs nosacīti ar viņa iedzimto vēlmju kopu, kuras arī izsaka sevi intelekta veidā un daudz jūtīgāku zonu ķermenī ( erogēnās zonas)

Jebkuras psiholoģiskās problēmas pamatā  ir savu iedzimto īpašību, misijas  nerealizācija. Neirotiski stāvokļi var būt izsaukti ar neapzinātu sevis identifikāciju ar pārliecībām, aizspriedumiem, stereotipiem, ticībām, kas nav raksturīgas cilvēka iedzimtajām vēlmēm un viņa psihes īpatnībām.

Šeit tikai maza daļiņa no tā, ko SKT dod.

Psiholoģiskie aspekti

Kāpēc mēs visi esam dažādi? Kas ietekmē mūsu realitātes uztveri? Kāda ir atšķirība starp mums? Kādu funkciju nes sevī tas vai cits cilvēks? Kāds ir patiesais iemesls jebkuram konfliktam? Kā atklāt savus iedzimtos talantus un īpašības gan sevī, gan citos cilvēkos?

Kas tā tāda seksualitāte ir? Un kāpēc katram no mums ir dabiska tieksme pie noteiktiem cilvēku tipiem?

Kā palīdzēt savam bērnam attīstīt un realizēt savas iedzimtās īpašības un talantus? Kā labāk saprast citus?SKT parāda, ka katrai parādībai, procesam un objektam ir sava kopīga likumsakarība. Tā ir vienota sistēma, kura ļoti viegli var paskaidrot jebkuru parādību.

Kāpēc? Jūs vienkārši iemācīsieties redzēt pasauli kā vienu veselu organismu ar visas tās funkcijām un īpatnībām.


Komentāri (0)  |  2014-07-28 23:40  |  Skatīts: 1779x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ