Ilutas Repules Sevis apzināšanās skola

Ilutas Repules Sevis apzināšanās skola

 Latviski По русский In English


Ir tādas bailes-bailes no uzmanības. Piemēram, kad uz jums skatās nepazīstam cilvēks vai darba devējs, kad jūs izpildiet kādu uzdevumu un jūs jūtaties neērti. Vai arī kāds jūt interesi pret jums, un jūs jūtieties ne sevī, pārņem iekšēja trauksme, neziniet kā uzvesties, ko darīt ar sevi. Kur likt savas rokas. Kā veidot savu sejas grimasi. Jums gribas noslēpties, galvā zibenīgi veidojas jautājums :’’Ko viņam vajag no manis?’’Jūs pārņem dusmas uz to cilvēku. Jums liekas, ka noteikti ar jums kaut kas nav kārtība jūsu izskatā. 

 

Pazīstamas sajūtas? No kurienes šīs bailes rodas?

 

Šo baiļu sakne ir bailes krist kaunā par kaut ko. Šš bailes rodas tiem cilvēkiem, kuri bērnībā ir izjutuši kritiku, kas saistīta ar uzmanību pret viņiem. Tas ir tad, kad vecāki neredz to, kad viss iet labi, bet tad, kad kaut kas iet ne tā kā viņiem gribētos, tad vecāki sāk bērnu kaunināt, vainot, lamāt. Un arī interese tā pati :’’Ar ko tu te nodarbojies?’’-dusmīgi tev jautā vecāki. Tā rezultātā cilvēka apziņā veidojas saikne ‘’uzmanība=slikti’’

                                                    

Ļoti bieži tāds cilvēks , kad viņam tiek pievērta uzmanība vai interese pret viņu, viņš uzreiz ieņem pretējo pozīciju, kas ir aizsardzība. Viņš var vienlaicīgi ciest gan no uzmanības trūkuma ,gan no intereses trūkuma pret sevi, jo bērnībā viņam pietrūka patiesas ieinteresētības, atbalsta, uzslavas, bet no otras puses viņš atraida šīs emocijas ar aizsardzības mehānismu. Viņš vēlās pieiet klāt un kaut ko pajautāt, bet aiz bailēm, ka tiks atraidīts, galvā veidojas domas ‘’viņam nav nekādas darīšanas gar mani, viņš uz mani skatās no augšas uz leju. Viņš mani atraidīs ''.

Ir ļoti svarīgi atdalīt vienu no otra: prasme atšķirt patiesu interesi un uzmanību no kontrolējošās un nosodošās vecāku uzmanības, kas sēž tavā bezapziņa. Ir svarīgi apzināties šīs reakcijas, cik daudz tās atbilst reālajai situācijai. Apzināties to šeit un tagad. Ja uz manis nebļauj, mani nevaino, nekritizē, tad šīs bailes ir iracionālas. Neatbilstošas situācijai. Un visu ko es padomāju par satiktā cilvēka pievērsto uzmanību( priekšnieks, garāmgājējs, partneris)- tās ir tikai manas fantāzijas par to, ko viņi domā un dara.( Negatīvā pieredze )

Tu esi pieradis pie šīm bailēm, adoptējies ar viņam un nemēģini pat laist tās vaļā.Dēl kā tu ciet ?

Komentāri (0)  |  2014-09-18 22:50  |  Skatīts: 971x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ