Sevis diagnostika
1.Kādas trīs jūsu īpašības/iemaņas/kompetence visvairāk jums palīdz dzīvē sasniegt labus rezultātus?
2.Kādas trīs maisa?
3.Ja jūs frizieris, ārsts, pārdevējs, jurists un automehāniķis izpildītu savu darbu tāpat kā jūs, vai jūs izmantotu viņa pakalpojumus, un ja nē, no kādiem riskiem jūs izvairītos?
4.Ja pajautātu jūsu dzīvesbiedram, kolēģim, draugam ( ar jebkuru ar kuru jūs visvairāk kontaktējieties) nosaukt atklāti jūsu divas ar + un divas ar – īpašības, ko viņi teiktu?
5.Kādas trīs pamatīpašības, iemaņas un kompetences jūs attīstiet sevī?
6. Kādas trīs pamatīpašības /iemaņas/kompetences ir vajadzīgas labiem panākumiem jūsu lietā?
Lēmumi un rīcība
Raksturīgas kļūdas lēmumu pieņemšanā un to iemesli
1.Kādas ir trīs pašas neveiksmīgākie lēmumi/rīcība jūsu dzīvē?
2.Kādas jūsu īpašības/rīcība traucēja jums sasniegt rezultātu ( veidojot atbildi caur savu atbildību, nerakstiet ‘’nebija pietiekami informācijas’’, ‘’nezināju kā rīkoties’’, nenoveliet tās iemeslu uz citiem. Atbildiet tikai caur savu ‘’Es’’)
4. Ja jūs tagad jau ar savu esošo pieredzi, zināšanām un iemaņām atgrieztos atpakaļ un izietu vēlreiz šo visu ceļu, jūs taču noteikti izbēgtu no kādām pieļautajam kļūdām un zaudējumiem, kādas trīs jūs noteikti nedarītu atkal? Pateicoties kādām jūsu īpašībām /iemanām jūs tomēr veicāt šos lēmumus?
5.Kam jums nekad nav laika? Ko jūs patstāvīgi atlieciet? Kāpēc?
6.Ar ko jūs variet nodarboties visu dienu? Vispār nepiekūstot?
Izvēlēties darbības sfēru
Tā kā jūsu patiesais ‘’Es’’ ir atvērts un alkst pēc pašrealizācijas, sekojiet tam, sajūtiet, ko viņš vēlas. Galvenais uzdevums izvēlēties , kura jums ir interesanta un kurā jums gribas pilnveidoties.
Nesteidzieties atmest sfēras, kuras jums patīk, bet jūs neziniet kā tajās nopelnīt sev naudu. Pastāv milzīgs profesiju klāsts par kurām jūs pat nenojaujiet.
Mēģiniet izvēlēties sfēru neatskatoties ne uz kādiem ierobežojumiem. Ir jādara dzīvē tas, kas patīk nevis , kas ir moderni un prestiži.
-Ja jūs jau iepriekš zinātu, ka sasniegsiet panākumus, ar ko jūs nodarbotos?
-Ko jūs Nevariet Nedarīt?
-Ko jūs darīsiet, ja jums naudas pietiks visam?
-Atcerieties, kuras jūsu dienas ir bijušas pašas priecīgākās un kāpēc?
-Ko jūs darīsiet, ja šī būs jūsu pēdēja diena dzīvē?
No sākuma būs grūti atbildēt viennozīmīgi uz visiem jautājumiem un ja atbilde jau būtu jūsu galvās, tad jūs nelasītu šo rakstu. Nesatraucieties, tas nenotiek vienas dienas laikā, katram ir savs ceļš pie sevis.
Mēģināt. Rīkoties.
Pēc tam, kad esiet izvēlējies orientējošo sfēru, sāciet sevi testēt:
-Sāciet nodarboties ar to, ko izvēlējāties. Katru dienu veltiet laiku jūsu nodarbei. Savas sfēras meklēšana- tās ir viens no galvenajiem mērķiem jūsu dzīvē, tāpēc tai ir jābūt prioritātei salīdzinājumā ar citām lietām.
-Paplašiniet pasaules uztveri. Ieejiet dziļāk savu interešu zonā. Sastādiet sarakstu, kas jums ir jāiemācās, kas jums ir jāizmaina, kādas iemaņas jums ir nepieciešamas.
-Kontaktējieties ar cilvēkiem, kuri jau strādā jums interesējošā sfērā. Tas ir ļoti svarīgs punkts. Iepazīties jūs variet blogos, forumos, tematiskos saitos, vienkārši uzrakstot cilvēkam Draugos vai Facebook.
Pirmām kārtām pievērsiet uzmanību tam, ko jūs jūtiet aiz šīs nodarbes. Vai tas ir tas, ko jūs ar nepacietību gaidiet, lai uzsāktu, lai ķertos klāt un jūs nekā nevariet apstāties? Vai tas ir tas, kas jūs iedvesmo un motivē šeit un tagad? Ja jā, apsveicu, ar sfēru jūs neesiet kļūdījies.
Nopelnīt
Pēc tam, kad jūs esiet stingri pārliecināti savai darbības sfērai un tās izzināšana jums sagādā prieku, sāciet domāt kā uz tās var nopelnīt naudu.
Dariet to pašu ko jau agrāk ( tēmas izzināšana, ikdienas nodarbības, kontaktēšanās ar domubiedriem) tikai nomainiet savu uzmanības fokusu no priekšmeta apguves uz iespēju kā pelnīt ar to sev naudu..
Formulēt savu mērķi
Sāciet formulēt savu mērķi. Lieciet uz papīra pirmo, kas nāk prātā. Ja no sākuma nekas nenāk galvā, nekas. Atlieciet un pēc kāda laika atkal sāciet rakstīt no jauna. Ar laiku jums izveidosies savs mērķis.
Mērķa sasniegšanas mehānisms
1.Atmest to, kas traucē. (sk. sevis diagnostikā)
2.Pastiprināt, to kas palīdzētu sasniegt mērķi
3.Sākt sev veidot prāta trenažieri. Trenēt sevi uzlabojot tās īpašības, kas palīdz mērķa sasniegšanai .Būt tādam cilvēkam par kādu es vēlos kļūt. Katru Dienu atvēlam sev (15 min )laika mērķa izdzīvošanai .
Ne Vizualizēšana
Ne Pozitīvā domāšana
Ne mērķu pierakstīšana
Ne izlikšanās
Pilnīga mērķa izdzīvošana ar sajūtām, tā it kā tu jau būtu tas, par ko tu vēlies būt .Pilnīga emociju izdzīvošana. Efekts ir ļoti nopietns .Negaidi rezultātu, vienkārši izdzīvo šo pieredzi. Izmaiņām ir vajadzīgs laiks. Modelējiet sev savu realitāti.
4.Noskatīties video –eksperiments ar blusām, kurā ir parādīts kā mēs iemācamies noteiktas uzvedības veidu, pieradumus un kā paši pēc tam nelaižam sevi vaļā no tiem. Tas, kas mūsos iekšā sēž ,nāk uz āru darbības veidā. Pierasts uzvedības modelis. Mūsu reakcija uz dažādām dzīves situācijām. Katram no mums ir savi ierobežojumi prātā, kas neļauj mums darīt to, ko patiesībā dziļi, dziļi vēlāmies.
Smadzenes neatšķir patieso pieredzi un to, kas ir izveidota ar mūsu domām, ja otrais ir pietuvojies realitātei .Ja mums ir kādreiz bijusi negatīva pieredze kādā situācija, tad mums ir tendence šo sajūtu nest sev līdzi un uz jebkuru līdzīgu situāciju nākotnē, pat tad, ja negatīvais objekts sen vairs nav realitātē.
Izmainot iekšējos šablonus, sāk pavērties lielākas iespējas ceļā uz savu mērķi.
Katru dienu dariet to no kā ir visvairāk bailes. Trenējiet savu prātu jaunam uzvedības modelim. Parasti ir vajadzīgas apmēram 40 dienas, lai smadzenēs veidotos jaunas neironu saites ( jauns uzvedības modelis)
Atbildiet uz visiem jautājumiem godīgi un atklāti .Jums atbildes nevienam nav jārāda. Mēģiniet nepāriet pie nākamā jautājuma ,kamēr iepriekšējais nav izpildīts. Necentieties atbildēt uz visiem jautājumiem uzreiz. Izmantojiet tik laiku cik tas jums ir nepieciešams. Nemēģiniet domāt kā ir pareizi vai nepareizi. Rakstiet tā kā jūs to jūtiet. Šie jautājumi jums palīdzēs izprast kādi ir cēloņi jūsu iekšējiem stāvokļiem un kāpēc jūs vēl nenodarbojieties ar to, kas jums patiesībā ir jādara. Ikviena atbilde jums ļaus tuvāk pieskarties sev un saprast kas tad ir īstais iemesls jūsu neveiksmēm.
Vēlu veiksmi!
Kā Konfūcijs ir teicis :’’ Atrodiet sev darbu, kuru jūs mīliet un jums nekad vairs nenāksies strādāt’’