Ilutas Repules Sevis apzināšanās skola

Ilutas Repules Sevis apzināšanās skola

 Latviski По русский In English

Kā veidot laimīgas attiecības?


Pirmās sajūtas, kas rodas starp cilvēkiem, ir vēlme un tieksme vienam pēc otra. Iepazīšanās sākumā mēs neievērojam laiku, arī sarunu tēmas nav tik svarīgas. Ir vienkārši labi būt kopā vienam ar otru. Tad mēs sākam runāt par mīlestību, par iemīlēšanos. Bet vai tā ir mīlestība? Un ja nē, tad kas tas ir?

Pie visa vainīgi ir feromoni. Visi procesi, kas veido mūsu savstarpējās attiecības, veidojas zemapziņas līmenī. Tu uztvēri viņa feromonus, viņš - tavējos. Tādējādi radās tieksme, vēlme, sākās attiecības. Cik ilgi tās turpināsies, vai būs laimīgas – atbildes uz šiem jautājumiem ir atkarīgas no abiem mīlniekiem.

Tieksme nav mūžīga, arī kaisle pakāpeniski apdziest. „Rozā briļļu” periods pāriet un jūs sākat redzēt viens otrā ne tikai labo, bet sākat ievērot arī trūkumus. Ne no šā, ne no tā uzrodas nesaprašanās,strīdi.


Vai tas nozīmē, ka mīlestība sāk apdzist?

Nē – tā ir sākotnējā tieksme, kas pāriet. Tā pati, kas vienoja mūs no sākuma, pirms sākās ikdiena – dzīve kopā ne jau ar dievu vai pašu pilnību, bet ar reālu cilvēku, kuram ir savas vēlmes un intereses, kuram mēdz būt gan labs, gan slikts garastāvoklis, kurš ne vienmēr ir priecīgs un laimīgs, bet mēdz būt arī noskumis un ātri aizsvilties dusmās. Un jūs pēkšņi attopieties kā pēc miega un jautājiet sev – kas ir šis cilvēks man blakus?
Jūs saprotat, ka cilvēki ir dažādi. Saprotat, bet nepieņemat to. Un dusmojaties uz otru, ka viņš ir pārāk lēns vai, tieši otrādi, pārāk steidzīgs. Vai arī kādā brīdī saprotat, ka jūs esat tik ļoti dažādi, ka jums vairs nav interesanti vienam ar otru.


Laimīgas attiecības – tas ir darbs. Darbs, kas jāiegulda ne tikai vienam no partneriem, bet abiem. Izveidot attiecības nemaz nav tik vienkārši, kā var likties pirmajā brīdī. Attiecības – tā ir pastāvīga atdeve, kad tu domā ne tikai par sevi, savām interesēm, bet arī par otru cilvēku. Tu mēģini viņu iepazīt, saprast, interesējies par viņa hobijiem, rūpējies par viņu. Tu centies dot viņam visu labāko, ko vien spēj dot, neprasot un negaidot neko par to pretī.


Un te ir vietā jautājums – kā var kaut ko dot partnerim, ja pašam dvēselē ir tukšums? Jūs atnākat uz mājām neapmierināts, uzvilkts, vēlaties atbrīvoties no negatīvajām emocijām. Bieži vien vienīgais veids, kā atbrīvoties no uzkrātā negatīvisma, ir – izgāzt to uz cilvēku, kas atrodas blakus – uz savu tuvāko. Lūk, vēl viens faktors, kas bieži vien sagrauj laulību un attiecības – sevis realizācijas trūkums. Mēs staigājam pa dzīvi neapmierināti, nodarbojamies ar netīkamām lietām, tādējādi nesaņemot endorfīnus. Mēs sēžam uz mūrīša un gaidām laimes putnu. Mums liekas, ka nauda pati nokritīs no gaisa un arī īstais cilvēks uzradīsies blakus – cilvēks,kura dēļ tu būsi gatava gāzt kalnus un kurš tev dos visu, kā tev tik ļoti pietrūkst. Mēs pieprasām laimīgas attiecības no partnera, bet paši neesam gatavi dot pretī neko.

Sevis realizācija – ceļš uz laimīgām attiecībām.


Sevis realizācija – tas nozīmē izprast sevi, savas vēlmes, lai ar pareizu rīcību sāktu tās piepildīt. Bet cik gan grūti mums nākas sadzirdēt pašiem sevi! Visbiežāk mēs dzīvojam ar citu uzspiestām vēlmēm, jo nesaprotam, ko tad paši patiesībā vēlamies. Mēs ejam pa dzīvi pa kļūdainiem ceļiem, jo nezinām, kā atrast pareizos. Un sākam vainot pasauli sev apkārt, tuvos cilvēkus, kuri mums ir līdzās. Mums ir grūti pieņemt to, ka tikai mēs paši esam atbildīgi par savu dzīvi.


Tad, kad mēs esam savā vietā un darām to, kas mums patīk, mēs realizējam sevi – mēs saņemam endorfīnus, izjūtam prieku un labsajūtu. Un tad mums vairs nerodas vēlēšanās izgāzt savas negatīvās emocijas uz citiem cilvēkiem vai dusmoties uz tiem, jo sliktu sajūtu mūsu dvēselē vairs nav. To vietā rodas pavisam citas sajūtas – vēlme izprast mīļoto cilvēku, atbalstīt viņu, izdarīt viņa labā ko patīkamu, pie kam, nevis vadoties no saviem priekšstatiem par to, kas viņam patiktu vislabāk, bet gan cenšoties pa īstam izprast viņa vēlmes. Jūs vienkārši sākat dalīties ar savu labo garastāvokli ar otru cilvēku. Un, iepazinis atdeves prieku, sāksiet dot to arvien vairāk un vairāk.


Laimīgas attiecības veidojas no vairākiem faktoriem. Un svarīgi ir tas, vai abi partneri ir vienlīdz gatavi ieguldīt darbu, veidojot attiecības, kuras apmierina abus, vai arī šķiras, lai meklētu citas attiecības, cerībā uz to, ka tajās viss izdosies un būs daudz labāk. Pa kuru ceļu iesiet jūs – tā ir tikai jūsu izvēle...

Komentāri (0)  |  2014-10-09 20:26  |  Skatīts: 991x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ