Ilutas Repules Sevis apzināšanās skola

Ilutas Repules Sevis apzināšanās skola

 Latviski По русский In English


Aizvainojums –ārkārtīgi smags destruktīvs psiholoģiskais stāvoklis.Apvainojies cilvēks ar ilgu gadu stāžu-tas ir tas, kam vienmēr kaut kas tiek līdz galam neiedots, vienmēr atdalīts no kaut kā. Viņam vienmēr liekas, ka apstākļi ir viņam nelabvēlīgi.Tāds cilvēks neprot ne atslābināties, ne priecāties par dzīvi. 

Aizvainojums  mūs pavada visas dzīves garuma. Viņš ir gatavs izsaukt pašas negatīvākās,  baismīgākās emocijas, kuras ir gatavas mums likt darīt lietas, par kurām mēs pēc tam nožēlojam.

 

Apvainošanās veicina augt bailēm un naidam, nomāktībai un stresam. Bet kāpēc tad mēs apvainojamies? Un kā mums tikt galā ar šo spēcīgo un nepatīkamo sajūtu? Aizvainojums-tas ir uz sevis raidīts neizteikts naids. Šis sajūtas var nodarīt organismam, psihei milzīgu ļaunumu. Hronisks  apvainojums var novest pie smagiem psihosomatiskiem traucējumiem: kuņģa čūlas ,hipertonijas, depresijas un citām saslimšanām.

Parasti mēs sev sakām :’’Nu par ko man sitās viss!?Kāpēc viņš man to pateica!? It kā tāds sīkums, bet sāpīgi līdz asarām, visu dienu viss no rokam krīt laukā! Ar galvu es visu saprotu, bet vienalga man ir tik sāpīgi, tik apvainojoši, neko nevaru ar sevi padarīt! Tik daudz jau gadu pagājis, un es jau it kā biju aizmirsis par to, bet te atkal piepeši uznāca, atcerējās, un mani it kā paralizēja! Gribu piedot, saprotu, ka man tas jādara, bet nevaru...’’

Mēs pat nestādamies priekšā, cik daudzās mūsu dzīves situācijās galvenais iemesla ir –Apvainošanās. Mums liekas, ka viss notiek it kā pats par sevi. Un ne no šā, ne no tā bojājās attiecības gan darbā, gan mājās, gan ar draugiem. Apkārtējiem mums sāk kļūt neizturami, bezjūtīgi, cietsirdīgi un netaisnīgi. Viss ir ne tā...Viss ir ne tā kā tam jābūt.                                                   

Aizvainojums–tā ir sajūta, ka tev liekas, ka es ticis apdalīts. Sajūta, ka kaut kas nav iedots vai ir ticis  atņemts.

Ja tu jau esi izmēģinājis visos iespējamos veidus kā piedot otram, kā pārstāt apvainoties, bet rezultātus kā nejūti tā nejūti,ja tev ir apnicis ciest no šīs destruktīvās sajūtas un vēlies apzināties kāds ir apvainojuma mehānisms, tad pieraksties uz nodarbībām Sevis apzināšanās skolā 

Sīkāka informācija šeit https://ilutarepule.1s.lv/

 

 

 

 

·        

 

 

 

   

 

Komentāri (0)  |  2014-09-28 05:12  |  Skatīts: 1050x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ