Ilutas Repules Sevis apzināšanās skola

Ilutas Repules Sevis apzināšanās skola

 Latviski По русский In English

Kāpēc rodas greizsirdība?


Greizsirdība- tā ir sajūta, ka tu zaudē kontroli t. i es kļūstu greizsirdīga, kad nezinu, kas notiks tur ( kur manis nav). Piemēram, vīrs aizbrauca uz tusiņu ar draugiem. Un es nezinu, kas tur būs , man zūd kontrole pār notiekošo  un es sāku kļūt greizsirdīga. Bet zaudēt kontroli nozīmē , es kļūstu neaizsargāta. Tur , kur es nespēju kontrolēt , es kļūstu neaizsargāta. Un tas, protams, atsaucās uz kādu traumējošu pieredzi. Tieši no šīs pieredzes rodas tieksme uz kontroli, lai noturētu savu drošību. Vajadzība vienmēr būt zinošam par visu, kontrolēt, lai traumējošā situācija neatkārotos.

Piemēram, tavā pieredzē bija epizode, kur bija uzticēšanās un nebija kontroles un notika neuzticība. Tu uzticējies vīrietim ( sievietei), nekontrolēji viņu un viņš tev izmainīja. Un tālāk šī pieredze jau tiks izplatīta visā dzīves garumā un aizskars tēmas, kuras uz pagātnes traumu vispār neattiecas
Grūti to, protams, ir pieņemt un apzināties, bet tas ir ļoti svarīgi. Vai manam partnerim pret mani tāpēc ir jāattiecas daudz rūpīgāk un neizsaukt manī greizsirdību? Protams, ka nē! Tāpēc, ka viena cilvēka iepriekšējas pieredzes trauma nevar noteikt otra cilvēka dzīvi. Tieši otrādies, tieši caur šo krīzi  un sāpīgās tēmas aktivizāciju var notikt situācijas izdzīvošana/ apstrāde.

Ko darīt?

Pirmais solis- Apzināties. Tev sāks nākt apskaidrība, ka greizsirdības momentā tu sapratīsi, ka nevis viņš ir tas –cūka tāds, uzvedās tā, ka liek  man justies  slikti, bet man pašai piemīt tā vajadzība kontrolēt, lai aizsargātu savu sāpīgo vietu. Un tad kāds tam sakars ar viņu? Un ja es apzinos savu sāpīgo vietu- tad to var ārstēt, nevis aplikt ar spilveniem. Un tas jau ir otrs solis. Jo vairāk es atlaižu savu mīļoto cilvēku būt viņam pašam, jo vairāk mūsu starpā valda harmonija un uzticība. Neviens nebēgs prom, ja jutīs, ka viņš netiek ierobežots savā izvēlē.
Bieži mēs nemīlam pašu cilvēku. Tas notiek ļoti, ļoti reti. Mēs mīlam šā cilvēka noteiktas īpašības, kuras vai nu sakrīt ar mūsu uzvedību vai papildina mūs. Parasti tas ir kaut kas, kas papildina mūs.

Greizsirdība nekā neraksturo attiecības starp sievieti un vīrieti, tā tikai raksturo cilvēka iekšējo stāvokli, viņa attīstības un realizācijas līmeni dzīvē .Un jo mazāk cilvēks ir realizējis sevi sabiedrībā, jo vairāk viņš būs greizsirdīgs. Tāpēc mēs dziļi maldāmies uzskatot, ka greizsirdība ir mīlestības izpausme.
Komentāri (0)  |  2014-07-30 02:15  |  Skatīts: 989x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ